Jedz Zdrowo
Żyj Różowo

Blog

Błędy, przez które nie chudniesz

Wyeliminuj popełniane błędy i ciesz się wymarzoną sylwetką. Zawsze jest czas na zmiany, aby móc osiągnąć wyznaczony sobie cel.

Błędy, przez które nie chudniesz

Dieta redukcyjna przynosi oczekiwane efekty wtedy, kiedy jest odpowiednio poprowadzona. Oprócz utrzymywanego deficytu energetycznego oraz wprowadzenia zdrowych produktów do diety liczy się również kilka istotnych zasad zdrowego odżywiania. Nieprzestrzeganie ich może wpłynąć na znaczne opóźnienie redukcji zbędnych kilogramów. Jakie błędy są najczęściej popełniane?

Brak oczekiwanych efektów na diecie redukcyjnej może być spowodowany tym, że:

 • nie znasz swojego zapotrzebowania energetycznego,
 • jesz za mało lub za dużo,
 • w diecie nie ma odpowiedniej ilości błonnika pokarmowego,
 • nie pilnujesz przerw pomiędzy posiłkami,
 • jesz rzadko i zbyt dużo zamiast częściej mniejsze porcje,
 • nie wprowadzasz aktywności fizycznej.

Zmiana w kilku podstawowych założeniach i podejściu do odżywiania może skutecznie przyspieszyć utratę masy ciała i pomóc w jej utrzymaniu. Wprowadzone zmiany powinny stać się codziennością, a nie pojawić się tylko na czas redukcji. Dzięki temu nie pojawi się efekt jojo, a twoja masa ciała będzie taka, jak oczekujesz.

Wprowadź zmiany

Zmiany nie są aż tak trudne, kiedy wiesz jak ich dokonać. Nie wystarczy jedynie wiedzieć czego nie robić, a również potrafić odpowiednio to wdrożyć do swojej codzienności. Zostawiam kilka wskazówek, które pomogą Ci zwiększyć efekty na diecie redukcyjnej.

 • Oblicz zapotrzebowanie energetyczne swojego organizmu – pozwoli Ci to na odpowiednie dobranie diety (polecam do tego stronę dietetyk.pro wzór na CPM). Oblicz swoją całkowitą przemianę materii (CPM). Od aktualnego CPM odejmij około 200 kcal, aby wprowadzić organizm w deficyt energetyczny.
 • Nie jedz za mało ani za dużo za dużo kcal będzie powodowało przybieranie na wadze, a tego nie chcemy. Zbyt mało kcal też nie jest dobre dla zdrowia. Organizm zacznie wtedy magazynować energię w postaci tkanki tłuszczowej, gdyż nie pozwoli na brak energii na podstawowe czynności życiowe (PPM). Dlatego tak ważne jest, aby nie wprowadzać diety poniżej swojej podstawowej przemiany materii (PPM).
 • W diecie jest za mało błonnika – daje on uczucie sytości, dzięki temu po posiłku nie będziesz zbyt szybko odczuwać głodu.
 • Nie pilnujesz przerw pomiędzy posiłkami – organizm potrzebuje pewnej rutyny. Jeżeli przyzwyczai się do stałych godzin posiłków, to nie będziesz odczuwać głodu pomiędzy posiłkami. Zminimalizujesz w ten sposób również napady głodu.
 • Jesz rzadko i zbyt duże porcje – nie jest to zdrowe dla organizmu. Po zbyt dużych objętościowo posiłkach możesz czuć się ciężko i bardziej obciążyć układ pokarmowy. Warto wprowadzić 4-5 posiłków, ale mniejszych, o stałych godzinach i równych przerwach między nimi.
 • Nie wprowadzasz aktywności – dieta bez aktywności fizycznej da mniejsze oraz późniejsze efekty. Dodatkowo warto ujędrnić ciało po zgubieniu zbędnych kilogramów. Wprowadź ulubioną aktywność fizyczną z podziałem na intensywność, czyli 2-3 razy w tygodniu mocniejsze treningi siłowe, a w resztę dni spacer lub jazdę na rowerze. Organizm powinien mieć przerwę na regenerację.

Wsparcie dietetyczne

Jeżeli zmagasz się z otyłością/nadwagą i nie wiesz jak samodzielnie zabrać się za dietę, z chęcią wezmę Cię pod swoje skrzydła. Zadbam o Ciebie, pomogę w zdrowy sposób zrzucić zbędne kilogramy oraz pokażę, jak wprowadzić do codzienności zdrowe nawyki żywieniowe. Więcej o współpracy ze mną znajdziesz na mojej stronie. Czekam na Ciebie! :)

W moim sklepie dostępna jest również dieta redukcyjna z poradnikiem, w której zajdziesz smaczne i szybkie w wykonaniu przepisy oraz wszystkie informacje na temat zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diety, suplementacji oraz zalecenia żywieniowe. Dowiesz się jak odpowiednio się odżywiać, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę oraz jak poprowadzić zdrową redukcję.

Blog

Więcej na temat odżywiania

5 przepisów na śniadania w cukrzycy ciążowej

5 przepisów na śniadania w cukrzycy ciążowej

Szukasz zdrowych i smacznych pomysłów na śniadania w cukrzycy ciążowej? Sprawdź 5 łatwych i pysznych przepisów na śniadania, które są odpowiednie dla kobiet z cukrzycą ciążową. Dowiedz się, jakie produkty spożywcze powinny być włączone do Twojego śniadania, aby pomóc w utrzymaniu prawidłowego poziomu cukru we krwi i zapewnić zdrowie Twojego dziecka. Przepisy są proste do wykonania i dostarczają wszystkich niezbędnych składników odżywczych, które potrzebujesz do dobrego początku dnia. Znajdziesz tu również porady dotyczące planowania posiłków i wskazówki, które pomogą Ci utrzymać zdrowy styl życia w ciąży. Przekonaj się sama, jak łatwo i smacznie przygotować śniadania w cukrzycy ciążowej.

Jak zaplanować dietę w cukrzycy ciążowej: porady i zalecenia dla mam

Jak zaplanować dietę w cukrzycy ciążowej: porady i zalecenia dla mam

Chcesz wiedzieć, jak zaplanować dietę w cukrzycy ciążowej? Znajdziesz tu praktyczne porady i zalecenia dotyczące diety, które pomogą Ci utrzymać poziom cukru we krwi na właściwym poziomie i zapewnić zdrowie Twojemu dziecku. Dowiesz się, jakie produkty spożywcze powinny być włączone do Twojej diety, jakie należy ograniczyć, a także jakie sposoby mogą pomóc Ci utrzymać zdrowy styl życia w ciąży. Znajdziesz tu również informacje na temat skutków cukrzycy ciążowej i jakie kroki należy podjąć, aby zminimalizować ryzyko powikłań. Zobacz sama, jak możesz utrzymać zdrową dietę w cukrzycy ciążowej.

Suplementacja przed zajściem w ciążę

Suplementacja przed zajściem w ciążę

Planujesz ciążę? Przygotowanie organizmu do ciąży to kluczowy element dla zdrowia i rozwoju dziecka. Warto wiedzieć, jakie suplementy należy brać przed zajściem w ciążę, aby zapewnić swojemu dziecku najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju. Tutaj dowiesz się, dlaczego suplementacja przed ciążą jest tak ważna, jakie witaminy i mikroskładniki warto brać oraz jakie dawki są odpowiednie.

Prawidłowa dieta kobiet w ciąży

Prawidłowa dieta kobiet w ciąży

Jak utrzymać zdrową dietę w ciąży? Znajdziesz tu praktyczne wskazówki na temat prawidłowego żywienia w trakcie ciąży. Dowiesz się, jakie produkty spożywcze są najważniejsze dla zdrowia Twojego i dziecka oraz jakich produktów nie dodawać do diety w ciąży, aby uniknąć powikłań. Poznasz najważniejsze zasady żywienia, które pomogą Ci w utrzymaniu zdrowego stylu życia w tym wyjątkowym okresie. Dzięki temu będziesz mieć pełną kontrolę nad swoim żywieniem w ciąży i będziesz mogła zadbać o sobie i dziecko.

Składniki mineralne wspierające płodność

Składniki mineralne wspierające płodność

Płodność to ważny element życia każdej kobiety, która planuje mieć dzieci. Mikroskładniki odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu odpowiedniej płodności oraz zdrowia i rozwoju dziecka. Tutaj dowiesz się, jakie składniki mineralne są najważniejsze dla płodności i jakie produkty warto włączyć do swojej codziennej diety. Dowiesz się także, jak włączenie odpowiednich składników mineralnych do diety może wpłynąć na Twoją płodność oraz zdrowie przyszłego dziecka.

Czego nie jeść w ciąży

Czego nie jeść w ciąży

Nie wiesz, czego powinnaś unikać w swojej diecie w ciąży? Znajdziesz tu listę produktów, które powinny być wykluczone z diety kobiet ciężarnych. Dowiesz się, jakie produkty spożywcze mogą być niebezpieczne dla Ciebie i Twojego dziecka oraz dlaczego powinnaś unikać ich w trakcie ciąży. Od surowego mięsa i ryb, do serów z niepasteryzowanego mleka. Ta lista zakazanych produktów jest kompleksowa i zawiera wszystko, co powinnaś wiedzieć, aby uniknąć potencjalnych zagrożeń dla zdrowia Twojego i dziecka. Trzymaj się tej listy na co dzień i bądź pewna, że Twoja dieta w ciąży jest zdrowa i bezpieczna.

Oferta

Pomogę Ci przejść na zdrową i smaczną dietę

Dietetyk Patrycja Dziub